Loading...
 • E-mail: mobik@mobik.sk
 • Kontakt: +421 904 977 007
 • Skype: mobik_ba
 • slidebg1

  Mobik - z lásky k deťom

  Mobik je môj kamoš veľký,
  učí plávať všetky deti.
  Keď počujem "Mobik", kričím hurááá,
  hneď mám úsmev ako zemeguľa.
  Čo Vám budem hovoriť,
  choďte sa tam presvedčiť.
 • slidebg11
 • slidebg2

  Volíme zlatú strednú cestu

  Ponorenie by nikdy nemalo byt nútené, alebo riadené dospelými.

  Prečo ponárame dojčatá, keď je lepšie počkať, kým sa ponoria samé?

 • Bábätká do roka neponárame

 • slidebg22
 • slidebg0
 • slidebg3
  earth
  Prečo plávať s Mobikom?

  Rešpektujeme indivitualitu každého dieťatka

  Vytvárame podnetné prostredie pre detskú radosť. Na prvom mieste je bezpečie,
  zdravie a pohoda dieťatka. Odmenou nám je detský úsmev.

  vzťah k vode – zdravý vývoj – imunita dieťatka

  check
  check
 • slidebg4

História

 

Tá cesta je proces, nie stav

Asi by som začala tým najdôležitejším, mojimi deťmi. Som matka, troch, dnes už takmer dospelých detí. Poznáte to… Túžba nás žien, dokázať, že napriek nepriazni osudu, nie sme len skvelé matky, ale… našej rodine nebude nič chýbať a budeme môcť raz povedať: "Robím to, čo milujem".

Možno občas pôsobia ženy ako feministky, alebo emancipované, no nie je to tak. Život prináša situácie, v ktorých často nemáme inú možnosť, iba vzchopiť sa a žiť napriek prekážkam. Dlhé obdobie na materských „dovolenkách“, rozvod, dve práce, zabezpečenie bývania a životného štandardu, ma stálo veľa úsilia. No nevzdávala som to.

 

Keď niečo milujem, nie je čo riešiť

Ako bývalá závodná plavkyňa a juniorská reprezentantka v tomto športe, odjakživa milujem vodu. Aby to nebolo málo, som znamenie ryba a tá bez vody neprežije. V študentskom veku som sa chcela venovať rehabilitácií. Po neúspešných pokusoch o Lekársku fakultu, som sa rozhodla pre nadstavbové štúdium SZŠ, odbor rehabilitačný pracovník. Bolo to zlomové obdobie v mojom živote, po pracovnej aj súkromnej stránke.

Pracovne som sa hľadala a prešla zamestnaniami, od asistentky v revitalizačnom štúdiu, cez rehabilitačnú pracovníčku v Ústave kardiovaskulárnych chorôb, realitnú maklérku, asistentku lekárky. Vtedy som ešte netušila, ako dokážem v budúcnosti svoje skúsenosti zúročiť v prospech mojej vysnívanej práce. A všetko to bolo o ľuďoch a s ľuďmi, čo mi išlo vždy najlepšie. Čo mi však najviac učarovalo, bola práca inštruktorky plávania bábätiek. Najskôr ako mamičke s mojou najstaršou dcérkou a potom s ďalšou a so synom. Postupne som sa prepracovala z inštruktorky na vedúcu inštruktorku.

Dnes viem, že toto nie je iba moja práca. Je to láska na celý život, je to radosť, relax, moje poslanie. No zároveň aj veľká zodpovednosť.

 

Dostala som výpoveď a impulz - najvyšší čas niečo zmeniť

Život nás často prekvapí nežiadúcimi situáciami. Strata práce určite medzi také patrí. Až čas ukáže, kam nás posunuli. Byť zamestnancom má svoje výhody, hlavne finančné. Ale túžba po vnútornej slobode a sebarealizácií bola silnejšia. Dusila ma a už som jej nechcela ďalej odolávať.

 

Rozhodla som sa!

Prišiel rok 2009 a čas, splniť si sen. Sen o Aqua Baby Clube v Bratislave. Moje skúsenosti, láska k deťom a ľudom, to všetko mi dávalo energiu a chuť začať podnikať. Neuvedomovala som si, čo ma čaká… Inšpirácie som nachádzala v predošlej bohatej praxi, v knihách, manažérských kurzoch, pátrala som po informáciach v zahraničí. Veľa som riskovala z lásky k tomu, v čo som verila. Hlavne som nechcela ísť s davom, ale robiť veci inak a vedela som presne, prečo a čo tým chcem priniesť deťom a rodičom. Mala som vo veciach jasno: Nebudeme ponúkať “signálové potápanie”. Na tom som postavila našu filozofiu! 

 

Mobik v číslach

2009/09 – založenie AQUA BABY Mobik, prevádzka Pasienky, Nové Mesto

2010/10 – otvorenie prevádzky Ružinov

2011/03 - zatvorenie prevádzky na Pasienkoch

2011/04 - vytvorený vlastný registračný a rezervačný systém Mobik

2013/10 – k prevádzke Ružinov pribudla ďalšia, Šamorín

09/2014 - počet registrovaných rodičov v systéme Mobik - 1991, detí 4400

2014/10 - nová webstránka

 

Pracovať na detskej radosti, na detskom úsmeve je úžasné. No prišli aj zaváhania, či to, čo robím, je naozaj správne. Prišla únava a chuť plakať od vyčerpania. Zodpovednosť za tím, za spokojnosť klientov, mesačné účty. Robiť všetko, rozhodovať, plánovať, byť 24 hodín na mobile a maily, súčasne robiť aj inštruktorku, začalo byť neúnosné. Popri tom byť samoživiteľka troch detí a matka. Nebyť rodičov, maminy, situáciu nezvládnem.

Ale stálo to za to. Som rada, že dnes ako jediní na trhu dokážeme poskytnúť mamičkám neobmedzený počet náhradných lekcií za ich neprítomnosť. Náš tím sa rozrástol a čo nás teší, neustále narastá aj záujem a priazeň Vás, rodičov a malých "plavcov". Čo je pre mňa tou najväčšou odmenou.

 

Podmienky sa menia, láska zostáva

Rozrastajúca sa Mobikovská rodina a hlad po ďalšom zdokonaľovaní našich služieb, priniesol potrebu venovať sa iba manažérskej práci, problematike potápania bábätiek, odbornej činnosti, písaniu článkov a školeniam v rámci asociácie Vodné deti na SK, ktorá bola založená v roku 2011.

Dnes, okrem iného, rada odovzdávam svoje skúsenosti inštruktorkám na akreditovaných školeniach a šírim stále nové informácie a skúsenosti z konferencií, ktoré sa konajú aj na medzinárodnej úrovni. 

 

Mobik - moja  veľká rodina

Táto práca nie je o peniazoch a o podnikaní vo veľkom. Je to moje životné poslanie - pomáhať ľudom, mladým rodinám, detičkám v ich napredovaní. Pomáhať zdravo žiť, rozvíjať sa a socializovať. Lebo, všetci sme jedna veľká rodina. A rodina je o podpore, pochopení a harmonickom zázemí. Každý jeden Mobiček v kurze, je členom našej stále väčšej Mobikovskej rodiny, za čo som Vám veľmi vďačná. Ďakujem Vám za dôveru.

 

Je mi cťou a potešením, vytvárať pre Vás prostredie, ktoré, dúfame, že ani zďaleka nie je len o plávaní.

S láskou, Monika